В един слънчев и топъл неделен ден с блогърте от АСТОМ се отправихме към Стобските пирамиди. Никога не бях чувала за тях преди и ми беше интересно да ги видя. Разположени над с. Стоб, пирамидите се намират в югозападните части на Рила и са обявени за природна забележителност, която не е за изпускане, ако си в района или просто търсиш къде да се разходиш сред природа.
Една от забележителностите в Кьолн, която си набелязахме, беше музеят на шоколада, който се намира до реката. Още с влизането те посреща аромат на какао и те преследва до самото излизане. Входът за музея на шоколада е 9 евро за възрастни.
Катедрала, вурстчета и бира - това бяха трите неща, които изникваха в съзнанието ми при мисълта за Кьолн. Оказа се, че познанията ми са били доста бегли, но благодарение на познат, който живее там, нещата се промениха. Опитахме сурова кайма (не питайте), пихме местна бира, запознахме се с част от нощния живот и за кратко успяхме да уловим атмосферата на града през тези 3 дни...
Руенски манастир „Св. Иван Рилски“ се намира над Бобошево в района на Дупница. Намерихме го случайно в търсене на друг манастир. Пътчето към него е стръмно и криволичещо, но изкачвайки се все по-нагоре, гледката става все по-смайваща.
Дупница е малко градче в Югозападна България, намиращо се само на 40мин от София с кола. Не го бях посещавала досега, но ми се струваше доста скучно и сиво. По покана на хотел Рила имах възможността да се убедя в обратното и да разбера, че всъщност е град с хилядолетна история. Малко за хотела: стаята, в която бях настанена, беше чиста и уютна, банята разполагаше с всичко необходимо, а прозорецът гледаше към града и планината. На разположение имаше спа център, където след разходките поплувахме във вътрешния басейн и се възползвахме от двете сауни и парната баня.
